ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yukarı Samanlık´ta Nasrettin Hoca Günü

İlçemiz birleştirilmiş sınıflı ilkokullarından Yukarı Samanlık İlkokulu öğrencileri, Türk kültür ve felsefesi yapısında önemli yeri olan, insanları kırmadan ikaz etmek için nükteli sözlere başvuran Nasrettin Hoca´yı anma günü düzenledi. Yenilenen okul binasında gerçekleşen etkinliklere Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Cemil BEDİR de katıldı.
Yukarı Samanlık´ta Nasrettin Hoca Günü

 

 

    Konya´nın Akşehir ilçesinde yaşamış olan ünlü Türk düşünürü Nasrettin Hoca, hazır cevap ve nükteli sözleri meşhur olan bir din alimidir. İnsanları kırmamak ve bazı önemli mevzulara dikkat çekmek için insanları güldüren ifadelerle konulara dikkat çeker ve bu şekilde insanları ikaz ederdi. Onun hayatından kesitler halk arasında anlatıla anlatıla günümüze kadar geldi ve kısa fıkralara dönüştü. Günümüzde halen bir çok konuşması, önemli mevzulara dikkat çekmek için O´nun fıkralarını anlatmaktadır.

    Yukarı Samanlık İlkokulu öğrencileri de Nasrettin Hoca´yı anmak amacıyla Nasrettin Hoca Etkinlkleri hazırladılar. Bu güne özel olarak, kendi tasarladıkları kostümleri ile kısa piyesler sunuldu, şiirler okundu ve yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencielr ödüllerini Sayın Ahmet Cemil BEDİR´den aldı. Etkinlik sonunda öğrencilerimiz misafirlerine, kendi hazırladıkları Nasrettin Hoca Hatırası yazılı kitap ayraçlarını hediye ettiler.

    Öğrencilerimize hazırlamış oldukları etkinlikleri dolayısıyla teşekkür eder, onlara bu süreçte rehberlik ve yardım eden okul öğretmeni Sefa SİVRİ´yi tebrik ederiz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.