ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yılın İlk Karı Yağdı

Kalecik´te yılın ilk karı yağdı, tüm ilçebir kaç saat içinde beyazlara büründü. Kar yağışının yoğunluğu nedeniyle ilçemiz genelinde eğitim-öğretime 06-08-09 Ocak 2015 günlerinde ara verildi. Kar nedeniyle kapanan yollarda yol açma çalışmaları da başladı.
Yılın İlk Karı Yağdı

 

 

    Uzun süredir yağması beklenen kar nihayet ilçemize düştü. Yer altı sularının en çok kar ile beslendiği bilinmektedir. Yağmur yağışı fazla bile olsa, hızlı yağan yağmur toprak altına su geçişine fırsat vermeden, biriken suyun kayıp gitmesine sebep olmakta ve doğal yollarla depo edilen su miktarı az olmaktadır. Bu nedenle yıl içinde yetersiz kar yağışı yaz aylarında kuraklığa sebep olabilmektedir.

    Kar yağışının bu faydalarının yanı sıra yolların kapanması ile ulaşım güçleşmektedir. Bu sorun nedeniyle Ankara Valiliği tarafından 06-07-08-09 Ocak 2015 tarihlerinde eğitim öğretime ara verildi. Öğrencilerimize bu sürede iyi bir kar tatili yapmalarını, anne-babalara çocuklarıyla birlikte evlerinden uzak olmayan ve tehlikesiz bölgelerde karın tadını çıkartmalarını tavsiye ediyoruz. Yağan karın bereket getirmesini, facialara sebep olmamasını diliyoruz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.