ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazar Hüseyin SU Öğrencilerimizle Buluştu

Hikâye, öykü ve deneme yazarı, Hece Dergisinin kurucusu Hüseyin SU ilçemiz öğrencileri ile öykücülük ve yazarlık konulu bir söyleşide buluştu.
Yazar Hüseyin SU Öğrencilerimizle Buluştu

 

 

    1952 Kırşehir doğumlu Hüseyin SU Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü mezunudur. Çeşitli illerde öğretmenlik, Milli Kütüphane ‘de Şube Müdürlüğü ve İstanbul Beyazıt Devlet Kütüphanesinde müdür yardımcılığı görevlerini yürütmüş ve 2000 yılında emekliye ayrılmıştır. Arkadaşlarıyla birlikte Hece Dergisini kurmuş e derginin genel yayın müdürlüğü görevini yürütmüştür. Boşnakça ve Arnavutça ‘ya da çevrilen hikayeleri bulunmaktadır. Tüneller, Gülşefdeli Yemeni, Ana Üşümesi, Aşkın Hâlleri, Kırklar Cemi hikâye kitapları, Bir Yağmur Türküsü deneme ve Öykümüzün Hikâyesi inceleme türündeki kitaplarından bazılarıdır.

    Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide öğrencilerimize yazarlığın incelikleri ve öykünün yazı sanatındaki yeri üzerinde önemli tespitlerde bulundu. Öğrencilerimizin konuyla ilgili sorularını da yanıtlayan Sayın Hüseyin SU öykü yazarlığı ve genel anlamda yazarlık ile ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu.

    Program sonunda Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ömer ŞENTÜRK´ün bağlaması eşliğinde Kalecik Anadolu Lisesi öğrencisi Ceren ÖZKAN Neşet ERTAŞ´tan türküler söyledi.

    Hüseyin SU´ya ziyaretleri ve öğrencilerimizle yaptığı değerli söyleşileri için teşekkür ederiz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.