ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkülerimi Öğreniyorum Bilgi Yarışması

Anadolu insanının kendine has olarak geliştirdiği, duygu ve düşünceleri ifade sanatı, kültürümüze damga vuran ezgiler eşliğinde dudaklardan dökülen inciler, Türkülerimiz...  İlçemiz ortaokul öğrencilerinin bu incilerin farkında olması ve yaşatması amacıyla türkülerimiz konulu bilgi yarışması düzenlendi.
Türkülerimi Öğreniyorum Bilgi Yarışması

 

 

    Beş ortaokulumuz ve İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümü öğrencilerinin katıldığı yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU, Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Cemil BEDİR ve okul müdürlerimiz de izleyici olarak katıldılar. Yarışmanın konusu türkülerimiz hakkında konuşma yapan Sayın Durali SOMUNCU, türkülerimizin hayatın içinden doğup nasıl ezgilere yarenlik ettiğini anlattı ve gerçek olayların akabinde yüreklerde oluşan duygu birikimiyle kendiliğinden doğması sebebiyle dinleyenleri etkilediğini belirtti.

    Altı okulumuzdan öğrenci ekipleri müzik öğretmenlerimizden oluşan jüri önünde türkülerimiz hakkındaki bilgilerini yarıştırdı. Kıyasıya geçen yarışmada;

  1. Hasayaz Ortaokulu;
  2. Cumhuriyet Ortaokulu;
  3. Dumlupınar Ortaokulu oldu.

    Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini alırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği Genç Girişimciler Garajda Projesi kapsamında 3D tasarım/Kodlama alanında jüri özel ödülü alan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Yunus Emre YAĞCI, Yunus Kerem UÇKAÇ, Tacettin YILMAZ ve Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlediği “Gençlikte taş taşı, ihtiyarlıkta ye aşı” konulu kompozisyon yarışmasında il genelinde 4. olan Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi Bengisu SEVİNÇ’e de Müdürlüğümüz tarafından ödül verildi

    Yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.