ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trafik Eğitimi Devam Ediyor

Her yıl, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ve öğrencilerimizin evden-okula, okuldan-eve sağ salim taşınması için gerekli kuralları ve püf noktaları öğretmeyi amaçlayan trafik seminerlerinin 2014-2015 eğitim öğretim dönemi ikinci toplantısı Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi. 
Trafik Eğitimi Devam Ediyor

 

 

    Her gün milyonlarca aracın yollara çıktığı ülkemizde maalesef trafik kurallarına uymamaya ve dikkatsizliğe bağlı yüzlerce kaza meydana gelmektdir. İlçemiz küçük bir yerleşim birimi olmasına rağmen ilçe merkezindeki yol düzenine bağlı olarak trafik yoğunluğu oluşmaktadır. Ayrıca taşımalı eğitim kapsamında olan öğrencilerimiz uzak köylere taşınmakta ve özellikle son bir aydır kış şartlarında yolculuk yapılmaktadır.

    Bu olumsuzluklardan meydana gelecek zararlarının ve kaza riskinin en aza indirilmesi amacıyla her yıl düzenli olarak servis şoförlerimiz trafik eğitimine alınmaktadır. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 2. kez düzenlenen eğitime Şube Müdürümüz Sayın Mevlüt ERDAL, Jandarma Trafik Timi Başçavuşu Şenol SEVİNÇ, Polis Memuru Mehmet Yavuz KOLAYBULAN katılmıştır. Bu eğitimlerde en çok ihlal edilen trafik kurallarına dikkat çekilmekte, ayrıca başka araç şoförlerinin sebep olabileceği olumsuzluklara karşı da nasıl tedbir alınabileceğine dair püf noktalar anlatılmaktadır.

    Tüm şoförlerimize kazasız yolculuklar dileriz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.