ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Satranç Turnuvası Galipleri Ödüllerini Aldı

Müdürlüğümüz ARGE Birimince, 8-15 Ocak 2015 tarihleri arasında düzenlenen 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Satranç Turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye giren öğrencilerimiz Kalecik Anadolu Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlenen etkinlikle ödüllerini aldı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU, Şube Müdürlerimiz Sayın Mevlüt ERDAL ve Sayın Ahmet Cemil BEDİR de katıldı.
Satranç Turnuvası Galipleri Ödüllerini Aldı

 

 

    Öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkı sağlamak, mücadeleci ruhlarını ve pratik zekalarını geliştirmek amacıyla her yıl Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından düzenlenen satranç turnuvaları bu yıl da 8-15 Ocak 2015 tarihleri arasında, 5 lise ve 5 ortaokulumuzun katılımıyla gerçekleşti. Okullarımızın kendi içinde düzenlediği turnuvalarda dereceye giren öğrenciler, ilçe turnuvasında yarışma fırsatı yakaladılar. Öğrencilerimizin kıyasıya yarıştığı turnuvada;

  • Kalecik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Muhammed ŞENOL 1.
  • Kalecik Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Selim ÖZDEMİR 2.
  • Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Abdulbaki TEMÜR 3.
  • Kalecik İmam Hatip Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Yakup ÇELİKAĞ 4.
  • Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım METEM 11. sınıf öğrencisi Ahmet Can DALKIRAN 5. oldu.

    Birincilik ödülünü takdim eden Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU bu tür etkinliklerin öğrencilerimizin sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunduğunu, öğrencilerimizin katılımına açık olarak düzenlenen etkinliklerin daha da artarak devam edeceğini, öğrencilerimizin de bu etkinliklere katılım konusunda teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı. Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Cemil BEDİR de burada dereceye giren öğrencilerimize mutlaka Anakara genelinde düzenlenen diğer satranç yarışmalarına da katılmaları yönünde tavsiyede bulundu. Halk Eğitim Müdürü Mustafa KOŞAL ilçemizde satranç eğitimini geliştirmek amacıyla satranç koçluğu eğitimleri verilmesi planlandığını belirtti.

    Tören sonunda katılımcı müdürler ve dereceye giren öğrencilerimiz hatıra fotoğrafı çektirdiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.