ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Saatler 09:05

Saatler 09.05 hayatın iki dakikalığına durduğu 10 Kasım Atatürk´ü Anma Törenleri Yeni Park´taki çelenk sunum töreni ile başladı. Tüm kamu kuruluşları adına Kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve ilçe belediye çelenkleri Atatürk Anıtı´na bırakıldı. Günün anlam ve öneminin belirtirtildiği tören ardından protokol üyeleri Kalecik Anadolu Lisesi´ndeki programa katıldı.
Saatler 09:05

 

 

    Kalecik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından 10 Kasım´ın Atatürk kavramı çerçevesinden bakıldığında bir ayrılış, veda ve üzün günü değil, maddeye bürünmüş ideolojinin anlam ve mana halini alışının yıl dönümü olduğu vurgulandı.

    İlçemiz öğrencilerinin dilinden Atatürk´ün anlatıldığı, Atatürk´ün sevdiği şarkılardan Fikrimin İnce Gülü´nün seslendirildiği, çeşitli gösterilerin sunulduğu programla Atatürk özlemle anıldı.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.