ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması

İlçemiz ortaöğretim, ortaokul ve ilkokul öğrencileri arasında 3 ayrı kategoride Türkü yarışmaları düzenlendi. Birbirinden güzel türküleriyle yarışan öğrencilerimize klarnet ve bağlamaları ile müzik öğretmenlerimiz Ömer ŞENTÜRK ve Bilal DEMİR eşlik etti.
Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması

 

 

    3 ayrı kategoride düzenlenen yarışmalar 5 - 6 Nisan 2016 tarihlerinde Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Yarışmalara izleyici olarak katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU´nun türkülerin hayatımız ve kültürümüz üzerindeki etkisi ve önemi hakkındaki konuşmasının ardından öğrencilerimiz, kaynağını Anadolu insanının yoğun olarak yaşadığı duygulardan alan, vatanımızın dört bucağından dilden dile aktarılarak günümüze ulaşan türkülerle dinleyicileri o kaynaklara götürdü.

    Her okuldan üçer öğrenci gruplarının katıldığı yarışmalar sonunda 3 kategoride dereceye giren okullarımız şu şekilde belirlendi:

 • İlkokullar;
  1. Ahiler İlkokulu;
  2. Dumlupınar İlkokulu;
  3. Çandır İlkokulu;
 • Ortaokullar;
  1. Cumhuriyet Ortaokulu;
  2. Dumlupınar Ortaokulu;
  3. Çandır Ortaokulu;
 • Ortaöğretim kurumları;
  1. Mehmet Doğna Fen Lisesi;
  2. Şehit Mehmet Yıldırım METEM;
  3. Kalecik Anadolu Lisesi;

    Tören sonunda tüm katılımcı öğrencilere Katılım Belgesi takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.