ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Seferberliği Kurslarına Yapılan Ziyaretler

Okuma-Yazma Seferberliği Kurslarına Yapılan Ziyaretler

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde ülkemiz genelinde “Okuma-Yazma Seferberliği” başlatılmıştır. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

İlgili “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında İlçemizde açılan kurslara ziyaretler ve kursiyerlerle görüşmeler devam etmektedir. Bu bağlamda Dumplupınar İlkokulunda açılan kurs, İlçe Kaymakamı Dr. Abdullah Abid ÖZTOPRAK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durali SOMUNCU ve Şube Müdürü M. Gökmen PİRAHMETOĞLU tarafından ziyaret edilmiştir. Kursiyerlerle görüşülmüş, kendilerine bilgi verilmiş ve Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında desteklerinin artarak süreceği bilgisi verilmiştir.

04-04-2018

04-04-2018

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.