ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Kutlamalarla Açıldı

    Kurban Bayramı´nın da araya girmesi neticesinde 28 Eylül 2015 tarihinde İlköğretim Haftası kutlamaları ile birlikte okullarımız yeni eğitim-öğretim sezonuna başladı. Ahiler İlkokulu´nda yapılan kutlamalara Belediye Başkanı Sayın Filiz ULUSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU ve Ahiler İlkokulu ve Ortaokulu idarecileri katıldı.
Okullarımız Kutlamalarla Açıldı

 

 

    Törende konuşma yapan Sayın Filiz ULUSOY yeni eğitim sezonunun ilçemiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini belirtti. Sayın Durali SOMUNCU geçen eğitim-öğretim yılı başarı istatistiklerini, üniversite ve liseye yerleşen öğrencilere ait sayısal verileri aktardı ve yeni dönemde daha başarılı bir tablo çizilmesini umduğunu söyledi. Yeni eğitim döneminde henüz son halini almamış ilk verilere göre 2467 öğrencinin okullarımızda kayıtlı olduğunu, 228 öğretmenimizin 134 derslikte eğitime hazır olduğumuzu belirtti. Başarı sürecinde öğretmenler ve okul idaresi kadar ailenin de sorumluluk ve görevlerinin olduğunu belirten Sayın Müdürümüz velilerimizden de geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın eğitimlerini dikkatli takip etmelerini istedi.

    Törende Ahiler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri çeşitli şiirler okudu ve renkli gösterilerini izleyenlere sundu. Tören sonunda Sayın Belediye Başkanı öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıttı.

    Tüm ülkemiz adına daha umutlu ve daha parlak bir gelecek temin etmesi dileğiyle yeni eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.