ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin Günü

Çocukluğun dar kalıp düşünme ve diğer sınırlı yetenekleriyle bizleri alıp ufkun ötesini görme ve kendi başına isabetli kararlar almayı bilen yetişkin olarak hayata bırakan, her daim rehberlik yapan anne-baba kadar kutsal ve en değerli varlıklarımız öğretmenlerimizin günü 24 Kasım... 
Öğretmenlerin Günü

 

 

    Öğretmenler Günü dolayısıyla Kalecik Anaokulu öğrencileri Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU´yu makamında ziyaret etti. Müdürümüze çiçek hediye eden öğrencilerimize şekerler ikram edildi. Saat 10.00´da Yeni Park´taki Anıta Kalecik´te görev yapan öğretmenler adına çelenk bırakıldı.

    Kutlama programları Kalecik Anadolu Lisesi´nde yapıldı. İlçe Kaymakamımız Sayın Abdullah Abid ÖZTOPRAK, İlçe Belediye Başkanı Filiz ULUSOY, Garnizon Komutanı Adem TARLA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU, şube müdürlerimiz, okul ve kurum müdürlerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

    Günün anlam ve önemi hakkında konuşan Sayın Müdürümüz eğitim önemine atıfla öğretmenlerin kutsallığından bahsetti. Sayın Bakanımız Nabi AVCI´nın öğretmenlerimize mesajının da okunduğu programda Öğretmenler Günü konulu sinevizyon gösterisi izlendi. Öğretmene Mektup konulu yarışmada ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde birinci olan öğrencilerimiz Sayın Kaymakam´dan ödüllerini aldılar.

    Programın sonunda Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ömer ŞENTÜRK bağlama eşliğinde türkülerle izleyicilere müzik dinletisi sundu.

    Bir ülkenin geleceğinin garantisi gençliği ise, gençliğin görevini öğretecek olan da öğretmenlerdir. Öğretmenlerin fedakârlığı hem yavrularımızın insana yakışır şekilde yaşamasını sağlayacak hem de vatanımızın sigortası olacaktır. Yılın her günü elleri öpülesi öğretmenlerinizin bu hususi gününü kutlar, ışıklarının sönmemesini dileriz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.