ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü ve Kutlama Ziyareti

24 Kasım Öğretmenler Günü Şehit Mehmet Yıldırım METEM ´de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Tören öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürümüze iade-i ziyarette bulunan Kalecik Anaokulu öğrencileri, Müdürümüzün öğretmenler gününü kutladı.
Öğretmenler Günü ve Kutlama Ziyareti

 

 

    Öğretmenler Günü sabahında Kalecik Anaokulu´nun minik öğrencileri,24 Kasım kutlamak üzere Sayın Müdürümüzü ziyarete geldiler. 21 Kasım Cuma günü Pursaklar Belediye Başkan Yardımcısı Osman KAYAER ile birlikte okulu ziyaret eden Sayın Durali SOMUNCU ve Şube Müdürlerimiz öğrencilerin Mavi Günü etkinliklerine katılmış ve sınıfları gezmişlerdi. İade-i ziyaret anlamına da gelen bu ziyaretde getirdikleri çiçekleri takdim eden minik öğrencilerimiz Sayın Müdürümüzle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

    24 Kasım kutlama etkinlikleri öncesi Yeni Park´taki Atatürk Anıtı´nda çelenk töreni yapıldı. Tören sonrası öğrencilerin hazırladığı etkinlikleri izlemek üzere Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonuna geçildi. METEM´de hazırlanan tören İlçe Kaymakamı Sayın İsmail BAYATA, Garnizon Komutanı Adem TARLA, Kalecik Belediye Başkanı Sayın Filiz ULUSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU, diğer daire amirleri, okul, kurum müdürleri ve öğretmenlerimiz katıldı.

   Açılış konuşması ve genç öğretmenler adına yapılan konuşmalardan sonra Sayın Durali SOMUNCU konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine değindi. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI´nın kutlama mesajı okundu. Ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimiz ziyaretçilerin huzurunda öğretmenlik yeminlerini ettiler. Günün anısına hazırlanan oratoryodan sonra Öğretmenler ile ilgili düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. METEM öğrencilerinin okuduğu türkülerin arkasından METEM´deki program sona erdi.

    METEM Konferans Salonu´ndaki kutlamanın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU Kalecik Öğretmenevi´nde, Garnizon Komutanı Sayın Adem TARLA, Şube Müdürlerimiz Sayın Mevlüt ERDAL ve Sayın Ahmet Cemil BEDİR de Hasayaz Ortokulu´nda öğretmenlerimiz için düzenlenen öğle yemeğine katıldılar.

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak binbir fedakarlıkla öğrencilerimizin eğitimleri için emek sarfeden öğretmenlerizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.