ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mevlana Haftası

Hikmetli sözleri ile kalplere nur saçan, birlik ve beraberliği, birbirini sevmeyi öğreten, ilahi aşk insanı Mevlana Celaleddin-i Rumi´nin anısına düzenlenen Mevlana Haftası kapsamında ilçemiz Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, hikmet dolu sözleri ve hayatından kısa kesitler ile kalplere dokunan bir program düzenledi.
Mevlana Haftası

 

 

    "Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir" diyen Mevlana Celaleddin-i Rumi´nin Şeb-i Arûs´unun (Düğün Günü) yıl dönümünde kendisini rahmetle yad ediyor ve sizleri O´nun vasiyeti ile baş başa bırakıyoruz.

    "Size, gizlide ve açıkta Allah’tan korkmayı, az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı, isyan ve günahları terk etmeyi, oruç tutmayı, namaza devam etmeyi, sürekli olarak şehveti terk etmeyi, bütün yaratıklardan gelen cefaya tahammüllü olmayı, aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır."

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.