ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karneler Dağıtıldı

2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı sonlandı. Öğrencilerimiz karne ve başarı belgelerini aldı. Alınan karneler bazı öğrencilerimiz için sıkı çalışma dönemi geçirdiğinin belgesi, bazı öğrencilerimiz için de yeni dönemde biraz daha fazla çalışması gerektiğin göstergesi oldu. Karne heyecanını paylaşmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU Çandır İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.
Karneler Dağıtıldı

 

 

    Öğrencilerimiz karnelerini heyecan içinde aldı. Takdir, teşekkür alan öğrencilerimiz ilk dönemde iyi çalıştıklarını gösterirken, zayıfsız karne alan öğrencilerimiz biraz daha gayret ederek başarılı olabileceklerini görmüş oldu. Karnesinde zayıf bulunan öğrencilerimiz de hangi derslerde başarısız olduklarını daha iyi fark ederek, tatil döneminde kısa ders tekrarları ile bu derslerdeki notlarını yükseltme fırsatı yakaladılar.

    Öğrencilerimizin bu heyecanlarına ortak olan Sayın Durali SOMUNCU, 16 günlük tatilde hem eğlenmeyi, hem dinlenmeyi hem de ders tekrarları yapmayı içeren tatil planı örneklerini öğrencilere anlatarak, tatil sürelerinin eğitim dönemi kadar önemli olduğuna, bu dönemlerin eğitimden kopma, dersleri unutma zamanı değil, yorgunluk atma ve sakin bir şekilde ders tekrarları yaparak anlaşılan konuları pekiştirme ve anlaşılması güç konuların üzerine eğilme fırsatı olduğuna dikkat çekti.

    Karne dağıtım töreninin ardından öğrencilerle birlikte resim çektiren Sayın Müdürümüz tüm öğrencilerimize sağlıklı, eğlenceli ve her yönden faydalı bir tatil geçirmelerini diledi.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.