ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalem Esintileri Başladı

İlçemiz okullarının çıkarmış olduğu okul dergilerinin bir çatı altında toplanmasını amaçlayan dergi projesinin ürünü, ilk sayısıyla Kalem Esintileri yapılan tanıtım programıyla yayın hayatına başladı. Programa protokol üyelerinin yanısıra dergide emeği bulunan tüm öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. Dergimizin tanıtım videosunu yazımızın sonunda bulabilirsiniz.
Kalem Esintileri Başladı

 

 

    Kalem Esintileri, çatısı altında 10 farklı okul dergisini barındıran bir külliyat olarak tasarlandı. Okullarımızın tek başına çıkardıkları dergilerin tanıtımı ve yeteri kadar dağıtımı yapılamadığından öğrencilerimizin birbirinden güzel eserleri de yeteri kadar okuyucuya ulaştırılamamaktaydı. Bu eksiği fark eden Müdürlüğümüz ARGE Ekibi ve Kültür Komisyonu yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Kalem Esintileri dergisini okuyucuların beğenisine sundu.

    Törenin açılış konuşmasını yapan Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU okuma zevkimizin bazı insanlardaki yazma sevdasının bir eseri olduğundan atıfla ünlü yazarları yazmaya iten sebeplerden örnekler verdi. Dergide emeği bulunan tüm öğrencilerimize teşekkür ederken küçük yaşlarda yazı ve şiir yazma denemelerine başlayan yazarları işaret ederek geleceğin “Nuri PAKDİL”lerin, “Yahya Kemal BEYATLI”ların aramızda olmasının muhtemel olduğunu söyledi.

    Müdürümüzün açılış konuşmasının ardından dergide yazısı bulunan bir ortaokul ve bir lise öğrencimiz de söz alarak yazmanın verdiği heyecan ve mutluluğu ifade ettiler.

    Dergimizin çıkmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerken dergimizin içeriğiyle tüm okur severlere faydalı olmasını temenni ederiz. Dergimizin tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.