ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalecik´te Okuryazarlık Seferberliği Başlıyor!

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan´ın himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır.
Kalecik´te Okuryazarlık Seferberliği Başlıyor!

Kalecik´te okuryazarlık seferberliği başlıyor!

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde yürütülen Okuryazarlık Seferberliği kapsamında ilçemizde de Okuryazarlık seferberliği başlatılmıştır.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Okuryazarlık Seferberliği´ne ilişkin usül ve esasların yer aldığı genelgeyi 81 ile gönderdi. Genelgeye göre okuryazarlık seferberliği çalışmalarının ilk dönemi 5 Şubat- 15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsamaktadır. Bu kapsamda 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında halk eğitim merkezlerince il ve ilçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan taramalarının yapılması gerekmektedir.

Sözü edilen genelge doğrultusunda ilçemiz kapsamında bulunan tüm okul ve kurum müdürlükleri, muhtarlıklar; Kalecik Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından bilgilendirilmiştir. Açılması ön görülen kurslar 5 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 11 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanacaktır. Bu kapsamda İlçe Yürütme Kurulu Kalecik Kaymakamı Dr. Abdullah Abid Öztoprak başkanlığında oluşturulmuş ve sözü edilen genelge kapsamında 19.02.2018 Pazartesi günü bir  toplantı gerçekleştirilmiştir. 

Bu kapsamda okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız en yakın İlkokul Müdürlüğüne veya Halk Eğitim Merkezi´ne müracaat ederek açılacak okuma yazma kurslarına katılabilir.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.