ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalecik´te 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlçemizde  24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kalecik´te 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi´nde devam etti. Törene İlçe Kaymakamı Dr. Abdullah A. Öztoprak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durali Somuncu, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlçe Kaymakamı Dr. Abdullah A. Öztoprak´ın öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlamasının ardından,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Durali Somuncu´nun yaptığı konuşma ile tören devam etti. 

 

Törende ilçemiz öğretmenlerinden Hatice Öztürk öğretmenler adına bir konuşma yaptı ve ´Tarihte çağı doğru okuyan atalarımız, bilgiye ve ilim zihniyetine hiçbir zaman mesafeli durmamışlardır. Bu yüzden; Osman Gazi´nin yanında Şeyh Edebali, 2. Murad´ın yanında Hacı Bayram Veli, Fatih´in yanında Akşemseddin, Sultan Melikşah´ın yanında Nizamül Mülk ilmin timsalidir. Millet olma tecrübesi yüksek her toplum, ayakta kalmaya çalışan her devlet, öğretmenlerini yücelerde tutmalıdır´ dedi. Tören öğretmen sevgisi ve önemi ile ilgili oratoryo, şiir ve hikayelerle devam etti.  Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi halk oyunu ekibi törende bir gösteri düzenledi. İlçemiz genelinde yapılan “Bir Öğrencinin Gözünden Öğretmen” adlı kompozisyon yarışmasında ilçe birincilerinin kompozisyonlarının okunması ve akabinde ödüllerinin takdim edilmesi ile tören sona erdi. Törenin ardından, ilçemizdeki tüm öğretmenler Kalecik Öğretmenevi´nde verilen öğle yemeğinde buluştular

 

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma:

/meb_iys_dosyalar/2016_11/29104739_gunun_anlam_ve_onemi_konusmasi.docx

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016.

 

 

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.