ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalecik Avrupa Birliği´ni Öğreniyor

Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi kapsamında düzenlenen AB´yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Ortaöğretim kurumlarımızı temsilen 3´erli öğrenci grupları şeklinde yarışan takımlar kıyasıya mücadele verdi.
Kalecik Avrupa Birliği´ni Öğreniyor

 

 

    Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başladı. Hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamak olan ve 2 yıl sürmesi planlanan proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamaktadır.

    Bu kapsamda ilçemizde 9 Mart 2016 tarihinde gerçekleşen bilgi yarışmasında dereceye giren okullarımız şu şekilde belirlendi.

  1. Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  2. Kalecik Anadolu Lisesi
  3. Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi

    Öğrencilerimizi kutlarız.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.