ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Şairi ve İstiklal Marşı Günü

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü kapsamında düzenlenen İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma ve "Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon yarışmalarının sonuçlanmasının ardından ödül töreni Kalecik Anadolu Lisesi Konferans Salonu´nda İlçe Kaymakamı Sayın Abdullah Abid ÖZTOPRAK´ın da katılımıyla düzenlendi.
İstiklal Şairi ve İstiklal Marşı Günü

 

 

    12 Mart´ın Türkiye tarihindeki önemini belirten konuşmalar ve sinevizyon gösterisi ile başlayan programın devamında İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma ve "Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler için ödül törenine geçildi.

    Bir haftadır okullarımızda düzenlenen İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma yarışmasında okul içi birinciliğini elde eden öğrencilerimiz Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan finale katıldılar. Yarışmalar sonunda;

  1. Mehmet Doğan Fen Lisesi öğrencisi Hilal ÇEKİRDEK,
  2. Şehit Mehmet Yıldırım METEM öğrencisi Enes SİLAY,
  3. Kalecik Anadolu Lisesi öğrencisi Kader KÖSE

    oldular. Dereceye giren öğrenciler hediyelerini Sayın Kaymakam Abdullah Abid ÖZTOPRAK´tan aldılar. 1.liği elde eden Hilal ÇEKİRDEK İstiklal Marşımızı gür sesiyle bir kez daha seyirciler önünde okudu.

    Ardından "Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon yarışması ödül törenine geçildi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler;

  1. Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Rabia IŞIK,
  2. Mehmet Doğan Fen Lisesi öğrencisi Hacı Emre KİLLİ,
  3. Şehit Mehmet Yıldırım METEM öğrencisi Dilek YILMAZ

    oldular. Yarışma birincisi Rabia IŞIK eserini tüm izleyiciler önünde okudu.

    Program sonunda 12 Mart ve Mehmet Akif konulu resim sergisi gezildi.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.