ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Durali SOMUNCU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Durali SOMUNCU´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

          Dünyanın en zor ama en kutsal mesleğini icra eden siz değerli öğretmenlerimiz; bilginin, sevginin ve saygının öncüleri olarak, geleceğimizin modern, güçlü Türkiye’sini oluşturma gayreti içindesiniz.

          Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 24 Kasım 1928 tarihinde, Meclis tarafından kendine verilen  “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanını kabul ederek mesleğini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize ne kadar büyük değer verdiğini göstermiştir.

          Ana kucağından mezara kadar rehber edindiğimiz siz değerli öğretmenlerimiz, Hz. Ali’nin “ Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”  sözünden hareketle hem bizler hem öğrencileriniz için çok kıymetlisiniz. 

          Öğretmenlik, aynı zamanda peygamberlik mesleğidir. Millî ve manevî değerlerle donanmış nesilleri sizler yetiştireceksiniz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Daha da güçlenip ilerlememiz için güçlü nesillere ihtiyacımız var. Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hakimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele eden gençlerimiz gösterdi.

          İnsan sevgisiyle dolu yüreklerinizle taçlandırdığınız bu onurlu mesleğin bir ferdi olarak yetiştirdiğiniz bu kahraman gençlerle büyük gurur duymaktayım. Çünkü, sizlerin özverili çalışmaları sonucunda, gencecik fidanlarımızın ileride gür bir ormana dönüşeceğine kalpten inanıyorum.

          24 Kasım 1981 tarihinden bu yana  “Öğretmenler Günü” olarak kutlanan bugünde, görev başında hayatını kaybeden, şehit düşen bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, hâlen görev yapan ve emekli öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü canı gönülden kutluyorum.

          Sağlık ve başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Durali SOMUNCU
Kalecik İlçe Millî Eğitim Müdürü

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.