ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hükümet Konağı Yangın Tatbikatı

Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ali KIRDAGÜL´ün koordinesi ile Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü çalışanları Müdürlüğümüz toplantı salonunda, diğer daire çalışanlarının da katıldığı bir afetlerle yaşama konferansı verdi. 
Hükümet Konağı Yangın Tatbikatı

 

 

    Deprem, yangın, sel gibi acil müdahale gerektiren konularda serinkanlı olmanın önemine değinen AFAT çalışanları bazı ilk yardım tekniklerini, deprem anında nasıl saklanılması gerektiğini, yangın durumunda nasıl müdahale edilmesi gerektiğini ve acil durumlar sonunda neler yapılması gerektiğini anlattılar.

    3 saat süren konferanslar sonunda yangın tatbikatı yapıldı. Yangın alarmı çalıştırılarak binanın tahliyesi sağlandı. Bahçede oluşturulan kontrollü yangının yangın tüpleri ile nasıl söndürüleceği gösterildi.

    Dünyamızın gerçeği olan afetlerin varlığı değil, onlarla yaşamayı bilmemek insan canını tehlikeye atar. Afetlere teslim olmayan bir Türkiye dileğiyle...

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.