ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hijyen Eğitimleri Başladı

Her yıl, bilinçlendirmek ve dikkat çekmek amaçlı düzenlenen hijyen eğitim seminerleri bu yıl da Müdürlüğümüzde yapılan seminerle başlatıldı. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Mühendisi Özlem ALİFAKI tarafından verilecek eğitimlerin ilki Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Hijyen Eğitimleri Başladı

 

 

    Okullarımızın kantin, WC, lavabo gibi kritik öneme sahip olan ve sınıf, okul bahçesi gibi öğrencielrimizin uzun süreli etkileşimde bulunduğu alanlarda dikkat edilmesi gereken bir takım temizlik kuralları bulunmaktadır. Bu mekanların sağlık açısından olumsuzluk taşıması hem eğitimde hem de öğrenci-veli-toplum zinciri şeklinde toplum sağlığını tehdit etmektedir. Ne yazıkki günlük rutinler ve telaşlar içinde kimi zaman bu olumsukluklar unutulabilmekte, görülememektedir. Bu nedenle ilçemiz idareci, öğretmen ve personeline düzenlü olarak hijyen eğitimleri verilmekte, kimi zaman da ihtiyaç duyulan özel mekan ve durumlar için ayrı hijyen eğitimleri düzenlenmektedir.

    Bu eğitimler ilçemiz Halk Eğitim Merkezi ve eski sağlık meslek lisesi olan Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin katkıları ile verilmektedir. Bu yıl da İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nün katkıları ile hijyen eğitimleri başlatıldı. Mühendisi Özlem ALİFAKI tarafından Müdürlüğümüz Toplantı Salonu´nda okullarımız idareci ve öğretmenlerine seminer düzenlendi. İlerleyn günlerde de özellikle okul kantinlerinden sorumlu okul personeline eğitim verilmesi planlanmaktadır.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.