ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskiköy´de Bir Yunus Emre

Eskiköy İlkokulu öğrencilerimiz, kültürümüzün ve edebi hayatımızın vazgeçilmezi, gönül zenginliğimizin nadide incilerinden Yunus Emre´yi hatırlama günü etkinliği hazırladı.
Eskiköy´de Bir Yunus Emre

 

 

    1240 - 1320 tarihleri arasında Anadolu´da yaşamış ünlü bir Türk Şairi ve dervişidir Yunus Emre. Birbirinden nazlı dizelerle Allah sevgisini anlatırken, insanların hayata bakış açısı ve biribirine yaklaşımı ile ilgili nasihatları ile doludur şiirleri.

Bir gez gönül yıktın ise, kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet dahi, elin yüzün yumaz değil.

Bir gönül yaptın ise, er eteğin tuttun ise,
Bir gez hayr ettin ise, birine bin az değil

 

    Hem edebi hem de bir yol gösterici olarak kültürümüz ve tarihimizde önemli yeri olan Yunus Emre´yi unutmayan Eskiköy İlkokulu öğrencilerimiz Yunus Emre Etkinliği hazırladı. İlçe Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Cemil BEDİR´in de katıldığı etkinlikte birbirinden güzel Yunus Emre şiirleri okundu.

    Bu hassasiyetlerinden ve hazırladıkları güzel etkinlikten dolayı öğrencilerimizi; bu süreçte onlara yardım ve rehberlik eden okul öğretmeni Şafak DÖNER KORKMAZ´ı tebrik ederiz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.