ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Bakım Kursu

Kalecik Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ve Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Özürlü Bakımı Kursu bugün başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU kurs çalışmalarını ve binanın durumunu incelemek üzere Halk Eğitim Merkezi´ni ziyaret etti.
Engelli Bakım Kursu

 

 

    Ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; özürlü bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve özürlünün sağlığını koruyarak karşılayabilen personeller yetiştirme amaçlı kurs ile ilçemiz halkına istihdama yönelik eğitim vermek amaçlanmaktadır. Serpil ÇİFTÇİ tarafından verilen 400 saatlik kurs 2 Mayıs 2015 tarihine kadar devam edecek ve sonunda katılımcılara Kurs Bitirme Belgesi verilecektir.

    Kurs çalışmalarını yakından görmek isteyen Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU kurs öğretmeni ve öğrencileri ile görüşerek kursun ne gibi faydaları olacağına dair sohbet etti. Yeni derslik kazandırılması ile ilgili çalışmaları anlatarak, daha uygun ortamlarda kursun devam etmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gayret sarf edildiğini belirtti. Daha sonra Sayın Durali SOMUNCU Merkez Müdürü Mustafa KOŞAL ile merkezin diğer derslik ve bölümlerinde incelemelerde bulundu.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.