ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Egemenliğin Sembolü, Çocukların Bayramı 23 Nisan

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kurulmasının üstünden tam 95 yıl geçti. Ulusal egemenliğimizin temellerinin atıldığı bu gün egemenliğimizin teminatı çocuklarımıza hediye edilerek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bayram, ilçemiz ilköğretim kurumlarında yapılan renkli törenlerle kutlandı. Yeni Park´taki çelenk töreninin ardından protokol üyeleri Çandır Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları bayram programına katıldı.
Egemenliğin Sembolü, Çocukların Bayramı 23 Nisan

 

 

    İlçe Kaymakamı Sayın Yusuf GÜNİ, Belediye Başkanı Sayın Filiz ULUSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU ve diğer protokol üyelerinin tam katılım gösterdiği kutlamalarda öğrencilerimiz birbirinden renkli ve eğlenceli gösterilerle bayramı gönüllerince yaşadılar. Günün anlamını taşıyan şiirler, ülkemiz ve çeşitli ülkelerden halk dansı gösterileri, mizah gösterileri, oratoryo ve şarkılar, balon patlatma, çuval yarışlarının yapıldığı program sonunda katılımcılara pilav ikram edildi.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.