ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Mehmet SILAY Kalecik´te

Türkiye Yazarlar Birliği Üyelerinden, mütehassıs doktor ve yazar, düşünür Mehmet SILAY ilçemiz öğrencileri ile Kudüs konulu bir söyleşiye katıldı.
Dr. Mehmet SILAY Kalecik´te

 

 

    1949 yılında Hatay doğumlu Dr. Mehmet Sılay, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu ve Almanya Essen Üniversitesi´nde ihtisas yaptı. Çeşitli hastanelerde doktorluk ve başhekimlik yaptı. Doktorluk yanında bir düşünür olarak yazdığı birçok kitapla yazar olarak adını duyuran Mehmet SILAY, özellikle Kudüs ve Filistin işgali hakkındaki fikirleri ve bu konudaki kitapları ile tanınmaktadır.

    İlçemiz öğrencilerinin de bu konuda dikkatini çekmek ve ufkunu açmak amacıyla Kalecik Anadolu Lisesi ve Şehit Mehmet Yıldırım METEM konferans salonlarında öğleden önce ve sonra olmak üzere iki oturum şeklinde düzenlenene söyleşide öğrencilerimize Kudüs´ün kutsiyeti ve Filistin Halkının topraklarında işgal altında olması ile ilgili fikirlerini anlattı ve öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

    Sayın Dr. Mehmet SILAY´a ilçemize teşrifleri ve değerli fikirlerini paylaşması nedeniyle teşekkür ederiz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.