ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Yâd Edildi

Bir şehir adı olmaktan çok adet vatan-millet aşkı, fedakârlık ve birlik-beraberlik kavramı haline geldi Çanakkale. Bu kavram altında yatan derin anlamlar ile birlikte tekrar hatırlatıldı. Şehitlikte çelenk sunum töreninin ardından ilçemiz Şehitlerinin kabirlerinin ziyareti, gününü önemini vurgulayan program ve Saray Camii´nde tüm Şehitlerimizin ruhuna okunan Mevlid-i Şerif ile dolu dolu bir anma günü gerçekleşti.
Çanakkale Yâd Edildi

 

 

    Anma etkinlikleri Kalecik Devlet Hastanesi karşısındaki Şehitlik´teki çelenk töreni ile başladı. Çelenk töreninin ardından protokol üyeleri tarafından Kalecik Şehit Mehmet Yıldırım METEM´in yanındaki mezarlıkta bulunan 1995´te Elazığ ilinde teröristlerle çıkan çaışmada şehitlik makamına ulaşan Hüseyin EĞRİBOZ´un kabri ziyaret edildi. İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen ziyarette şehidimizin ruhu için Kur´an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

    Kabir ziyaretinin ardından yine bir şehidimizin adını taşıyan mesleki eğitim merkezi Şehit Mehmet Yıldırım METEM´de hazırlanan Çanakkale programına geçildi. Programda konuşma yapan İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Abdullah Abid ÖZTOPRAK Çanakkale ruhunun önemine değindi. Programda Çanakkale savaşları konulu bir piyes sergilendi, şiirler okundu. Programın ardından Çanakkale konulu, Çanakkale savaşlarının azametini gösteren resim sergisi gezildi.

    Anma etkinlikleri ilçemiz Saray Camii´nde tüm şehitlerimizin ruhuna hediye edilen Mevlid-i Şerif´in okunmasıyla son buldu.

    Bize özgürlüğümüzü hediye eden Kahraman Şehit ve Gazilerimizi minnet ve saygıyla yâd ediyoruz. Ruhları Şad olsun.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.