ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilgi Yönetimi ve Kur´an

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahmut ÖZDEMİR, ilçemiz lise öğrencilerine yönelik Bilgi Yönetimi ve Kur´an başlıklı bir seminer düzenledi. Bilginin ortaya çıkışı ve oluşum safhaları ile yönetiminin Kur´an-ı Kerim ile ilişkisinin vurgulandığı seminere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU ve Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Cemil BEDİR de katıldı.
Bilgi Yönetimi ve Kur´an

 

 

    "Bilgi üretimi, kullanımı ve bilgi yönetimi daha çok beyin ile ilgili olduğu için beynin de sürekli yönetilmesi gerekir ki bu da ancak günlük Kur’an okumaları ile sağlanabilir. İnsan davranışlarının (amellerinin) öncesi aşamasında tutumlar (niyetler) vardır; onun öncesinde düşünceler vardır; onun da öncesinde değerler ve inançlar vardır. Bir başka açıdan bakılırsa bir insanın değerleri ve inançları, onun düşüncelerini etkiler; o da tutumlarını etkiler; o da davranışlarını (amellerini) etkiler." diyen Prof. Dr. Mahmut ÖZDEMİR bilginin doğru yönetiminde Kur´an-ı Kerim´in önemini vurgulamaktadır.

    Dinleyenler için çok faydalı düşünce sentezleri sunan semineri dolayısıyla Sayın Mahmut ÖZDEMİR´e teşekkür eder, öğrencilerimizin zihnini açan başka seminerlerde tekrar buluşmayı temenni ederiz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.