ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Kalecik´te

Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı  arasında imzalanan protokol ile gerçekleştirilen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortak denetimleri sonucunda 11 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanmış ve Kalecik %44 ile Ankara’da okullarının en çok beyaz bayrak sahibi olduğu 2. ilçe olmuştur.
Beyaz Bayrak Kalecik´te

 

 

    2014 yılında yapılan denetimler sonucunda Kalecik Anaokulu, Çandır İlkokulu, Dumlupınar İlkokulu ve Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu, Eskiköy İlkokulu, Gölköyü İlkokulu, Yukarı Samanlık İlkokulu, Kalecik Anadolu Lisesi, Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Mehmet Yıldırım METEM Beyaz Bayrak aldılar. Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Yerleşkesi Konferans Salonu´nda yapılan törenle bayraklar okul yöneticilerimize teslim edildi.

    Denetimlerde okul içi ve çevresi, idari birimler, öğretmen odası, kütüphane, ısıtma durumu, spor ve tiyatro salonu, atölyeler, laboratuvarlar, revir, kantin, tuvaletler ve içme suyu durumu Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bir değerlendirme formu çerçevesinde incelenmekte ve 100 üzerinden 90 alan okullar Beyaz Bayrak ile ödüllendirilmektedir. Beyaz Bayrak sertifikasının iki yıl geçerliliği bulunmaktadır.

    Beyaz bayrak almaya hak kazanan okullarımızın yönetici ve çalışanlarını tebrik eder, başarılar dileriz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.