ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aramızdan Ayrılışının 76. Yılı

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucu Cumhurbaşkanı, mümtaz ve galip bir komutan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde Yeni Park´taki Çelenk Sunma Töreni ve Kalecik Anadolu Lisesi Müdürlüğü öğrencilerinin hazırladığı program ile anıldı.
Aramızdan Ayrılışının 76. Yılı

 

 

    Saatler 09.05´i gösterdiğinde adeta hayat durdu. Tüm kamu kuruluşlarına ait siren ve işaret sinyallleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte Bayraklar bu acı günün sembolü oalrak yarıya indirildi. Tüm protokol üyelerinin katıldığı çelenk töreninde günün anlam ve önemine dair konuşmayı yapan Kalecik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail DALKIRAN, Atatürk´ün Türkiye Cumhuriyeti hakkındaki felsefi görüşünü açıkladığı konuşmasına değindi ve aramızdan ayrılışının ardından her bir Türk gencinin bir Mustafa Kemal olarak O´nun ideallerini, ilke ve inkılaplarını devam ettirmesi gerektiğini belirtti.

    Çelenk töreninin ardından anma programı için Kalecik Anadolu Lisesi konfernas salonuna geçildi. 09.30´da başlayan programda günün anlam ve önemi hakkıdnaki konuşmadan sonra, 10 Kasım ile ilgili sinevizyon gösterisi izlendi, Atatürk´ün hayat kronolojisi, şiirler ve Atatürk´e yazılan mektup okundu. Son oalrak okul öğrecilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi izlendi.

    Ölümünün 76. yılında Mustafa Kemal Atatürk´ü saygı, sevgi ve minnetle anıyor, bizlere emanet ettiği bubüyük eseri dolayısıyla Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.