ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANIYOR

  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıl Dönümünü Kutlama Programı”, Kalecik İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Dumlupınar İlk ve Ortaokulu’nun koordinesinde düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.
23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANIYOR

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıl Dönümünü Kutlama Programı”, Kalecik İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Dumlupınar İlk ve Ortaokulu’nun koordinesinde düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

Programa, Kalecik Kaymakamı Dr. Abdullah Abid ÖZTOPRAK, Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan KALKAN, Kalecik İlçe Millî Eğitim Müdürü Durali SOMUNCU, Şube müdürleri, Okul müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Ahmet PEKER konuşmasına “Türkiye Büyük Millet Meclisinin 99. kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diyerek başladı.

Peker, konuşmasını; “Tüm dünya insanları için çok önemli olan demokrasinin; temelini oluşturan, egemenliği
kayıtsız şartsız millete veren ve bu hakkının temsil edildiği millet meclisinin açılmasının, 99. yıl dönümünü kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Dünya;da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye´dir. Bugünü milletçe büyük bir coşkuyla kutlamaktayız 23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, egemenliğini, yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır, Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. Kıymetli Misafirler,Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak,gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphe yoktur. Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza karşı en temel görevimizdir.
Sevgili çocuklar,

Büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK çocukları sevdiğini, önemsediğini şu sözlerle belirtmiştir.
“Küçük hanımlar, küçük beyler!
Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,
Yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!
Memleketi asıl aydınlığa boğacak Sizsiniz.
Kendinizin ne kadar mühim,
Kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre Çalışınız.
SİZLERDEN ÇOK ŞEYLER BEKLİYORUZ.”..
Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak
ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun. Saygılarımla….

Program, öğrencilerin birbirinden renkli ve eğlenceli gösterileri ile devam etti.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.