ANKARA KALECİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. Yılında Çanakkale Zaferi Coşkuyla Kutlandı

Tam yüz yıl önce Şanlı Mehmetçiğin kanları ile yazılan destandır Çanakkale. Vatanımızın düşman çizmesi altında ezilemeyeceğinin, iman dolu serhattin kararlılığının tüm dünyaya bir kez daha duyurulduğu, kahramanlık ve vatanperverliğin haykırıldığı ebedi sesin adıdır Çanakkale. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla çoşku, gurur ve hüznün birleştiği program Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi.
100. Yılında Çanakkale Zaferi Coşkuyla Kutlandı

 

 

    Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Marşın kalan 8 kıtalık bölümünü Kalecik Anaokulu öğrencilerinden Talha ATEŞ ezberden okudu. Dinleyenleri gururlandıran Marşımızın okunmasının ardından Aziz Şehitlerimizin ruhları için Kur´an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmalar, Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Murat DEMİRCAN´ın sazı eşliğinde aynı okulun öğrencilerinin türküleri ve şiirleri ile zaferin coşkusu körüklendi. Bir şehidin defnedilmesi konulu piyes ile Çanakkale´de vatan uğruna savaşıp canlarını veren şehitlerimizin ruh hali bir kez daha vurgulandı.

    Törenin son bölümünde Çanakkale Zaferi konulu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimiz hediyelerini Garnizon Komutanı Sayın Âdem TARLA, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Özkan DEMİRAĞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU´dan aldılar. Program sonunda katılımcılara, Çanakkale Zaferi sırasında ordunun yemek menüsünde bulunan hoşaf ve kuru ekmek ikram edildi.

    Çelenk Sunma Töreni saat 12.30´da Akyurt Kaymakamı Mustafa YİĞİT´in vekâleti ile gerçekleştirildi. Törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Kalecik Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çelenkleri Şehitler Anıtına sunuldu. Çelenk töreninde yapılan konuşmada şehit ve gazilerimiz bir kez daha hayırla yad edilerek, geçmişimizin mirası, gelecek neslin emaneti vatanımızın her bir karış toprağının öneminin unutulmaması gerektiği vurgulandı.

    Bu vatanın korunması ve kalkınması uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyor, bu uğurda savaşan tüm gazilerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ankara Cad. Hükümet Konağı 3. Kat - 3128571004

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.